New York Times написала про екологічно небезпечний проект Коломойського-Шевченка у Карпатах | Версії | новини та розслідування

Результат пошуку зображень за запитом "свидовець" Об этом сообщает news-ua.name со ссылкой на СМИ.


Про це йдеться у статті одного з найавторитетніших світових видань New York Times.


Проєкт пов’язують з ТОВ Скорзонера, бенефіціарами якої є олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Місцеві чиновники запевняють, що дорожні роботи в горах до курорту відношення не мають.


Першим цей проєкт анонсував в 2016 році тодішній губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль. Згідно з офіційними документами, саме Скорзонера розробляє детальний план гірськолижного комплексу, який передбачає будівництво 120 ресторанів і десятків готелів. У липні 2016 року представники компанії Коломойського в листі місцевим чиновникам писали про величезні масштаби і економічні переваги проєкту Свидовець. У компанії запевняли, що зможуть реалізувати цей «видатний туристичний проєкт».


Скорзонера володіє гірськолижним курортом Буковель. Їй переданий в концесію аеропорт Івано-Франківська.


Екс-кандидат в президенти від партії УКРОП Олександр Шевченко, який до обрання нардепом у 2014 році був директором ТОВ Скорзонера, заявив, що олігарх Коломойський ніколи не цікавився будівництвом курорту в Свидовці. До речі, New York Times пише, що Шевченко і зараз очолює Буковель.


Водночас екологи, стверджують: будівництво на Свидовці неприпустиме. Науковців, передусім, тривожить доля наших пралісів. Під курорт планують вирубати 430 га цього лісу.


Нинішній губернатор Закарпатської області Ігор Бондаренко каже, що розуміє побоювання активістів та екологів, але підкреслює, що регіон має гостру потребу в інвестиціях для фінансування розвитку і забезпечення робочих місць. В інтерв’ю Укрінформу він заявляв, що проєкт буде реалізований. «Безумовно він буде, тому що це розвиток», — говорив губернатор.


Прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель сказала журналістам, що доля цього проєкту — не питання до президента.


Нагадаємо, раніше повідомлялося, що проєкт передбачає будівництво комплексу на 28 тис. туристів з власним аеродромом. Туристів на гору будуть піднімати 23 підйомники. Планується облаштувати 230 км лижних трас. Швейцарський Фонд імені Бруно Мансера в червні представив в Києві аналітичний звіт, в якому йдеться про причетність до проєкту ТОВ Скорзонера.


Як зазначає Радіо Свобода, проти проєкту виступають і міжнародні незалежні екологи та природоохоронні організації.


Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/new-york-times-napisala-pro-ekologichno-nebezpechniy-proekt-kolomoyskogo-shevchenka-u-karpatah/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя